Eduinspirator

Byłeś uczestnikiem projektów edukacyjnych w ramach programów unijnych ? Zdobyłeś nowe kwalifikacje ? Nadal zajmujesz się edukacją i wykorzystujesz zdobyte umiejętności by zachęcać innych do działania ? To dla Ciebie jest nasz konkurs! Zgłoś się – możesz zdobyć tytuł EDUinspiratora.

EDUinspirator to konkurs dla osób, które aktywnie angażują się w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych. Szukamy osób, których działania wyróżniają się wysoką jakością i które dzięki uczestnictwu w programach zarządzanych przez FRSE, wpływają na otaczającą rzeczywistość. EDUinspiratorem może zatem zostać osoba, która dzięki projektowi rozpoczęła swoją przygodę z działalnością edukacyjną, rozwinęła się oraz pozytywnie wpłynęła na środowisko lokalne.

EDUinspirator to również mentor, który potrafi podzielić się swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą aby podnieść kwalifikacje innych osób i w ten sposób przyczynić się do ich sukcesu. Z tego właśnie powodu tegoroczne hasło konkursowe brzmi „Działam – Upowszechniam – Inspiruję”.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto był uczestnikiem w projektach realizowanych w ramach programów zarządzanych przez Fundacje Rozwoju Systemu Edukacji w latach 2007-2019. Należy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie i zaprezentować nam swoją działalność.

W tym roku można zgłosić się w jednej z poniższych kategorii:

  1. Edukacja szkolna;
  2. Szkolnictwo wyższe;
  3. Edukacja zawodowa;
  4. Edukacja dorosłych;
  5. Edukacja pozaformalna młodzieży;

Uczestnicy samodzielnie wybierają kategorię, w której startują, dobierając ją do charakteru swojej działalności.

Zgłoś się do konkursu

http://online.frse.org.pl/

Kryteria oceny zgłoszeń
  • Znaczenie (Na ile trafnie działanie odpowiada na priorytety programu?; Jakie działanie ma znaczenie dla uczestnika, osób i instytucji współpracujących oraz środowiska lokalnego i polityki edukacyjnej?);
  • Działania komunikacyjne i upowszechniające rezultaty (W jaki sposób uczestnik zapewnił widoczność działania i jego rezultatów?; Jakie były najbardziej widoczne rezultaty działania?; Jaka była forma ich upowszechnienia?);
  • Wpływ i oddziaływanie (Jaki był wpływ działania na uczestnika i jego środowisko?; Czy działania były inspiracją dla innych?; Jaki to miało wpływ na rozwój zawodowy i osobisty uczestnika oraz na jego otoczenie?; Jaka była wartość osiągnieć/rezultatów i potencjał dalszego wykorzystywania?);
  • Innowacyjność (Jakie cechy działań wyróżniają je wśród innych o podobnej charakterystyce?; Czy zapewniają wartość dodaną w odniesieniu do standardowych rozwiązań?);
  • Możliwość przenoszenia rezultatów i atrakcyjność działań (W jakim zakresie wykorzystywane są osiągnięcia/rezultaty działań? Jak są one postrzeganie przez innych? Jaka jest możliwość przenoszenia lub wdrożenia działań wśród innych osób i współpracujących instytucji? Na ile rezultaty działań są trwałe?).
Twój tytuł idzie tutaj

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Procedura konkursowa

Aby wziąć udział w konkursie EDUinspirator, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w systemie http://online.frse.org.pl.

Następnie eksperci z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji sprawdzą zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym.  W każdej z kategorii wyłonionych zostanie maksymalnie pięć osób. Otrzymają one nominację do nagrody EDUinspiratora.

Nominacje ekspertów wraz z dokumentacją przekazane zostaną Kapitule konkursowej, która dokona ostatecznego wyboru laureatów.

Nagrody

Laureaci każdej kategorii konkursowej otrzymają nagrodę rzeczową.

Nagrody zostaną wręczone podczas Gali wręczania nagród edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Regulamin konkursu
Przewodnik po konkursie

Laureaci 2019

N

EDUinspirator 2019

Konkurs EDUinspiracje w 2019 roku odbywa się po hasłem „DZIAŁAM I INSPIRUJĘ!”. Jego celem jest upowszechnianie rezultatów projektów edukacyjnych, promocja dobrych praktyk w tym zakresie oraz pokazanie, jak ważną rolę w życiu odgrywa proces uczenia się oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

 

N

EDUinspirator 2018

Laureaci konkursu w roku 2018 to bez wątpienia mistrzowie dobrych praktyk, którzy aktywnie angażują się w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wyróżniła osoby, które dzięki uczestnictwu w programach zarządzanych przez FRSE, wpływają na rozwój systemu edukacji w środowisku lokalnym. W 2018 r. wpłynęły 94 zgłoszenia. Po ich przeanalizowaniu, eksperci wewnętrzni FRSE nominowali do nagrody 25 osób w 5 kategoriach.

N

EDUinspirator 2017

Czwarta edycja konkursu EDUinspirator  odbyła się pod hasłem – Podziel się sukcesem. Wśród nagrodzonych w konkursie EDUinspirator znalazły się osoby uznane za przykłady w zakresie upowszechniania i promocji rezultatów projektów zarządzanych przez FRSE, inspirowania lokalnych społeczności oraz pozytywnego wpływu na rozwój edukacji.

N

EDUinspirator 2016

Zwycięzcy konkursu EDUinspirator 2016 to osoby szczególnie zaangażowane w realizację projektów edukacyjnych oraz upowszechnianie ich rezultatów. Nagroda i tytuł EDUinspiratora stanowiła sposób na docenienie ich działań, wyróżnienie innowacyjnych pomysłów i promowanie podejmowanych przez nich aktywności jako przykład dobrych praktyk. W tej edycji nagrodziliśmy 5 osób.

 

N

EDUinspirator 2015

Druga edycja konkursu EDUinspirator kontynuowała cele i założenia pierwszej edycji konkursu. Nowość stanowiło wprowadzenie dodatkowej kategorii: “Edukacja językowa”. W drugiej edycji konkursu udział wzięli beneficjenci programów „Uczenie się przez całe życie”, “Młodzież w działaniu”, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, a także beneficjenci programów Erasmus+, PO KL i PO WER. Tytuł laureata konkursu otrzymało 7 osób.

N

EDUinspirator 2014

Pierwsza edycja konkursu EDUinspirator zorganizowana została w sześciu kategoriach konkursowych. Adresatami EDUinspiratora 2014 byli beneficjenci programu „Uczenie się przez całe życie”, “Młodzież w działaniu” oraz Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. W konkursie wyłoniono 6 laureatów, którzy najlepiej zrealizowali swoje projekty w latach 2007-2013.

Galeria Eduinspiratorów

Współpracujemy

Eduinspiracje
najlepsze programy edukacyjne